Willie Kouwenhoven-de Jong

Download als PDF (63 kB)

Leven en werken

Willie Kouwenhoven-de Jong

Mijn professionele ontwikkeling startte in de gezondheidszorg als verpleegkundige. Binnen deze beroepscontext is mijn belangstelling ontstaan voor mensen en hun (levens)verhaal. Dat wat mensen beweegt en inspireert is van invloed op hun eigen wijze van kijken en betekenis geven aan die (levens)-ervaringen.

Als trainer en coach vind ik het belangrijk om levenservaringen en beroepsvaardigheden met elkaar te verbinden. Mensen leren mijns inziens grotendeels op een natuurlijke manier (als het ware vanzelf) van mensen om zich heen en ervaringen door hen zelf opgedaan. Tijdens mijn trainingen nodig ik deelnemers uit tot leren en ontwikkelen waardoor bij hen nieuwe inzichten kunnen ontstaan wat leidt tot nieuw en effectief gedrag. Hierbij ondersteun ik deelnemers op zodanige wijze dat zij in staat zijn hun leerrendement zelfstandig vorm te geven binnen hun werk. Mijn stijl van trainen is interactief en enthousiasmerend; ik ga uit van een actieve deelname van deelnemers in denken en doen. Onderwerpen worden zowel doordacht als doorleefd middels oefeningen en reflectie.

Werken met diversiteit binnen groepen zoals bijvoorbeeld generaties, gender en culturele achtergronden vind ik belangrijk. Tijdens het trainen van teams verbind ik de betekenis van diversiteit aan samenwerken.

Regelmatig leid ik themabijeenkomsten van medewerkers in organisaties die gericht zijn op zorg, behandeling en begeleiding van mensen. Hierbij staat de praktijksituatie van behandelaars, verpleegkundigen en therapeuten centraal. Werken met mensen vraagt telkens opnieuw zoeken naar een 'juist' normatief handelen; reflecteren op actuele hulpverlenersituaties is daarbij zeer kwaliteitsverhogend.

Naast trainer ben ik ook een geregistreerde supervisor (en coach); supervisie is een coachende werkvorm die bijzonder geschikt is voor mensen die me/voor mensen werken zoals hulp- en zorgverleners, managers en politiemensen.

In mijn werk laat ik mij inspireren door ideeën vanuit de NLP (neurolinguïstisch programmeren),TA (transactionele analyse) en vooral door narrativiteit ('narrare'  betekent vertellen) waarbij ik luister naar het verhaal van deelnemers en hen stimuleer dit verhaal te verbinden met hun dagelijkse (werk) praktijk. Voor de Myers-Briggs Type Indicator® (MBTI®) ben ik geaccrediteerd.

Ik ben geboren en getogen in een huis midden in de duinen vlak naast de zee. Op het strand wandelend langs het water kom ik tot mezelf, kan ik uitwaaien en volstromen met nieuwe ideeën en energie. Heel regelmatig keer ik daarom terug naar de kust.